קיבוץ חצרים
חסר רכיב

בית הספר היסודי "נווה במדבר"

נווה במדבר - בית ספר לערכי קהילה, טבע ואמנות  

ח ז ו ן  ח י נ ו כ י 
``נווה במדבר`` הוא בית ספר קיבוצי בו לומדים יחדיו תלמידים בני הקיבוץ ותלמידים מבאר שבע, מישוב נבטים ומבסיס חצרים. בית הספר נמצא ברשות המועצה האזורית ``בני שמעון`` אשר תומכת ומלווה בהיבטים המנהלתיים והחינוכיים. בית הספר צומח מתוך הקהילה הקיבוצית וערכיה, אך מקיים זיקה עם קהילות ההורים של כלל התלמידים מתוך יחס של הערכה וכבוד לאורחות חיים, תרבויות ומסורות שונות של משפחות התלמידים. 

לבית הספר אחריות כוללת לכל תלמידים, מתוך הכרה בייחודו של כל ילד על מכלול צרכיו הקוגניטיביים, הרגשיים והחברתיים. אנו פועלים לטיפוח מוטיבציה פנימית ואחריות אישית תוך דגש על תחושת היכולת, האוטונומיה והשייכות. אנו שואפים לתת מענה לכישורים, ליכולות האישיות של כל ילד, תוך מתן כבוד לשונות שבין התלמידים. 

בית הספר חושף את תלמידיו לכל תחומי הדעת שנקבעו על ידי משרד החינוך. רכישת דעת זו מכילה בתוכה את חטיבות התרבות המגוונות בתחומי המדע והטכנולוגיה, ההומניזם, ההיסטוריה, האומנות, הטבע והסביבה, המסורת והתרבות של עמנו ומחקר פעולה. 

בית הספר שם לעצמו ארבע מטרות עיקריות בנושא הלמידה: 

1 – לאפשר לתלמיד לפתח את כישוריו ויכולתו ולהביאם לידי מיצוי. 
2 – לאפשר לתלמיד למידה משמעותית ורלוונטית, אשר מרחיבה את השכלתו, מעשירה ומטפחת את אישיותו, מקדמת את מעורבותו ותרומתו לחברה, לסביבה ולתרבות. 
3 – לפתח לומד אוטונומי, תלמיד בעל יכולת הפעלה אינטגרטיבית של כשרי למידה. המגלה אחריות אישית ללמידה מתוך סקרנות, יוזמה ויצירתיות. 
4 – להתאים את דרכי הלמידה לצרכי התלמידים השונים. 

בית הספר שואף לחנך את התלמידים לערכי חברה הומניסטים שבמרכזם כבוד האדם, שוויון ערך האדם והאוטונומיה לגבש בעצמו מערכת ערכים שתביא לצמיחה אישית, משמעת עצמית, מעורבות ואחריות, הגינות, סובלנות וכבוד הדדי. 

אנו שואפים לראות את בית הספר כמקום מפגש מהנה ומפרה, המאפשר התנסות בתפקידים חברתיים כחלק משמעותי בתהליך, התורם לעיצובם של בוגרים מעורבים ויוזמים בקהילתם, מטפחים ומפתחים את סביבתם. 

אנו פועלים להעמקת השורשים והזיקה לעם ולמדינה ולהכרת החברה הישראלית בארץ על כל גווניה. כמו כן מטפחים ערכי קהילה ומעודדים זיקה של כל תלמיד למקום שממנו הוא בא.כתובת דואר נע הנגב, מיקוד: 8542000 חצרים מספר טלפון: 08-6473487 מספר פקס: 08-6473063


כתובת דוא"ל מזכירה - מיטל פרץ

 meital@snbm.net בקרו אותנו בפייסבוק

חסר רכיב