חסר רכיב

אבנר בשן

אבנר בשן
י"ב תשרי תשט"ו - ח' כסלו תשפ"ב
9.1955 - 12.11.21


אבנר נולד בספטמבר 1955 בחצרים , כבן בכור לבנימין וחנה בשן, ממייסדי הקיבוץ .

הוא התחנך בבית הספר בקבוץ ובהמשך בתיכון ב"אשל הנשיא" . היה שייך לקבוצת "צאלה" , יחד עם

זיו שפירא עודד בי מקה, ועם חברים נוספים שחיים כיום מחוץ לקיבוץ חצרים. אבנר גדל במסגרת הלינה המשותפת שהייתה נהוגה באותם הימים בחצרים. הוא למד נגינה בפסנתר והשתתף בחוגי ג'ודו ומדעים בבאר שבע.

לאבנר היה קשר מיוחד עם סבתו, סופיה, והוא אהב לנסוע אליה לירושלים, לבלות ולשוחח אתה , עד מותה בשנת 1970 . הוא אהב מאד לקרוא והיה סקרן מאד לנושאים מדעיים, טכניים וכלכלה.

לפני הגיוס לצבא, בשנת 1974 , היה בשנת שרות בקבוץ גזר, כחלק מקבוצת בני קיבוצים עליה הוטל לתחזק את הקיבוץ שננטש עד איושו מחדש.

לאחר שנת השירות התגייס לתותחנים , ושירת בפקוד הצפון כמש"ק מודיעין ומבצעים. במהלך מלחמת לבנון הראשונה גויס למילואים לצוות המודיעין והמבצעים בפקוד צפון.

לאחר השרות חזר לחצרים, עבד בנטפים שנים ארוכות במחלקות ההזרקה וההרכבה, ולמד לתואר הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה במכללת אורט. במסגרת פרויקט הגמר של הלימודים, תכנן אבנר , והרכיב , באולם הכדורסל החדש, את השעון ולוח התוצאות האלקטרוני הראשון.

בשנת 1986 החל ללמוד פיסיקה בטכניון בחיפה. לאחר שנה החליט לעבור לגור בתל אביב ולחיות שם. הוא עבד בחברת הנדסה במסגרת פרויקט תכנון מטוס הקרב "לביא", והיה אחראי לתכנון צג האתראות בתצוגת הטייס.

בתל אביב הכיר את נלי כשותפתו לדירת הרווקים. בדירה זו ברמת אביב פרחה אהבתם והם התחתנו

בתחיל ת 1988 . בתם הראשונה ענת, נולדה בתל אביב וכשהייתה בת שנה, בשנת 1989 , הוא חזר יחד אתן לחצרים שם הקימו את ביתם המשותף. כאן גם נולדו דפנה ודן.

אבנר היה אבא חם ומסור , שמשפחתו הייתה בראש סדר העדיפות שלו. הוא תמך ועזר רבות לילדיו

בלימודים ובכל האתגרים, אהב לטייל הרבה עם המשפחה בארץ ובחו"ל, להיפגש עם המשפחה המורחבת ועם ההורים בקיבוץ. אבנר טיפח יחד עם נלי משפחה מלוכדת וחמה. גם טיפוח הבית והגינה היו חשובים לו לצד קריאה ומוסיקה שאהב מאוד לשמוע.

אבנר חזר לעבוד ב"נטפים" באולם הייצור, שם תכנן והרכיב מערכות אלקטרוניות שונות במשך השנים זאת במקביל לתמיכה בתחזוקת המפעל והפעלתו השוטפת. הוא עבד בנטפים עד שנת 2005 .

מאוחר יותר יצא ללימודי כלכלה וראיית חשבון ועבד בחברת "מדנט" בבאר שבע עד שמחלת הסרטן פרצה והפתיע אותו ואת המשפחה כולה ביוני 2019 .

בשנתיים וחצי האחרונות התמודד אבנר בגבורה עם מחלת סרטן מסוג אלים במיוחד, תוך שהוא עובר שני ניתוחי מוח מורכבים ביותר. עובר אותם באומץ ובגבורה, היות והיו אלה ניתוחים שבוצעו תוך כדי שהיה ער בשלבים הקריטיים של הניתוח. ניתוחים , שבנוסף לגידול המתפשט, פגעו לאט לאט ביכולותיו לתקשר, לנוע ולראות. אבל הוא לא ויתר בשום שלב. אבנר היה מוכן לנסות את כל הטכנולוגיות שהציעו לו ודרשו מאמץ ושיתוף פעולה אדיר מצדו. לצד אלה הוא עבר בשנתיים אלו מספר טיפולים ניסיוניים שלצערנו לא הצליחו לעצור את התפשטות הגידול.

ב- 12 בנובמבר 2021 , לאחר סבל רב, נפטר אבנר בביתו , מוקף במשפחתו האוהבת והמסורה , שליוותה אותו באומץ, בצורה מעוררת כבוד, מבלי שעזבה אותו לרגע עד נשימותיו האחרונות.

יהי זכרו ברוך

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב