קיבוץ חצרים
חסר רכיב

עדכון מטה קורונה 23.04.2020

23/04/2020

עדכון מטה קורונה 23.04.2020

מדיניות הקצאת עובדים לטיפול והשגחה על ילדים

לחברים שלום,

עם פרוץ משבר הקורונה, בתחילת מרץ, ובעקבות סגירת מערכות החינוך, התגייס הקיבוץ לתת מענים לפניות לסיוע בטיפול בילדים בבית, שהגיעו מגורמים שונים במערכת.

כיום כבר ידוע שהחזרה לשגרה תמשך עוד זמן רב, תבוצע במספר שלבים וזה כולל בעיקר את מערכת החינוך. אנחנו בעיצומה של תקופה יוצאת דופן שדורשת מאתנו תעצומות נפש ופתרונות יוצאי דופן. מכולנו נדרש אורך רוח.

החזרה ההדרגתית לעבודה ופתיחה מחדש של שירותים ועסקים מציבה דרישה מההורים לחזור לעבודה, אך ללא פתיחה של מערכת החינוך, היישום של דרישה זו קשה מאד.

ברור לכולנו ש"השמיכה קצרה" ולא נוכל לתת לכל משפחה מענים לשמירה על הילדים. כולנו נדרשים לגלות אחריות אישית ולהיעזר בחברים ושכנים, להתקבץ עד 3 משפחות קבועות ויחד למצוא פתרון קבוע לטיפול בילדים במסגרת 3 המשפחות הללו, תוך שמירת ההנחיות של משרד הבריאות. 

מטה קורונה בנה תוכנית למתן מענים רוחביים בתחומים: מזון, מכבסה , גיל שלישי ופעולות הפגה בהתאם ליכולותיו ולהנחיות הממשלה. במקביל, המטה מכין תוכניות מגירה בכל תחום, לחלופות שונות של חזרה לשגרה בשלבים הבאים של היציאה מהסגר, בתקווה שהם יכללו את מערכת החינוך.

לאור כל זאת, הוגדרה מדיניות הקצאת עובדים לטיפול והשגחה על ילדים.

הקהילה תמשיך, במידת האפשר וע"פ הגדרת צרכים ברורה, לנסות ולתת מענים למקרי רווחה  ולמקרים פרטניים ייחודיים .

 

המדיניות תיושם לפי התיעדוף הבא :

1.     שיבוץ עובד לפעילות הפגה לילדים/הורים

2.     סיוע פרטני למשפחות שאושרו ע"י הרווחה בלבד .

3.     סיוע פרטני למשפחות שאושרו ע"י מש"א בלבד.

בכל מקרה, קבלת סיוע ממש"א תלויה בכוח אדם זמין ובעמידה בדרישות משרד הבריאות. שיקול הדעת לגבי ניתוב העובדים, כמות שעות הסיוע ושיקולים נוספים ייקבעו על ידי צוות מש"א.

אנו ערים למצוקות המתגברות, לאי הודאות וחוסר העקביות של הנחיות הממשלה, ללחץ לחזור לעבודה, ללחצי מערכת החינוך וגם לצרכי הפרנסה של הקיבוץ, שכמו גופים רבים במשק גם הכנסותיו נפגעו קשות בתקופה זו.

 

           מטה קורונה

חסר רכיב