קיבוץ חצרים
חסר רכיב

עדכון מטה קורונה 07.04.2020

07/04/2020

עדכון מטה קורונה 07.04.2020

שלום לכולם,

מחר ערב פסח, נחגוג לראשונה בבתים במסגרת משפחתית המצומצמת.

שימו לב לפרסומים על השידורים בערוץ הקיבוץ בהם נחגוג סדר וירטואלי משותף.

 

לקראת החג אנו מזכירים ומחדדים את התקנות לשעת חירום שאושרו היום בממשלה לסגר מלא, כפי שפורסמו היום:

1.     מטה הקורונה חוזר ומזכיר כי החברים  נדרשים לחגוג את חג הפסח בבתים בהם הם גרים, בכפוף להנחיות צו לשעת חירום של הממשלה. אין לצאת מהשער למקרים שאינם מורשים ומקרי חירום. כניסה לקיבוץ מאושרת לעובדים חיוניים בלבד ולמי שקיבל אישור כניסה ממטה קורנה. בכל מקרה יציאה מחוץ לתחומי הקיבוץ מכל סיבה שהיא חשופה למפורט בסעיף 2 על סמכויות האכיפה המורחבות של המשטרה.

2.      הרחבת סמכויות המשטרה- הורחבו בתקנות סמכויות האכיפה של משטרת ישראל שיכללו מעתה גם סמכות למנוע יציאה של אדם או רכב מיישוב, וכן הסמכות לדרוש מכל אדם להזדהות ביציאתו מהיישוב ולעכבו באם נדרש על פי חוק. שימו לב תהיה אכיפה מוגברת של המשטרה וקנסות כבדים.

3.     סגר מלא על יציאה מהערים ונסיעה בין הערים יחל מהיום יום שלישי ה- 7.4  ב- 19:00 ועד יום ו' 10.4 בשעה 6:00, נאסר על אדם לצאת מהיישוב בו הוא גר אלא לשם הצטיידות במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים, או לשם קבלת שירותים חיוניים, אלא אם לא ניתן לעשות זאת בישוב מגוריו .

4.     החל מיום ד׳ ה-08.04.2020 בשעה 15:00 ועד יום ה׳, 09.04.2020, בשעה 7:00, תיאסר גם הצטיידות במזון. הכולבו ייסגר מחר, ערב, החג ב- 14:00 .
יום רביעי ה- 8.4 ערב החג- אין משלוחים לבתים!

5.     החל מהיום , יום שלישי ה- 7.4 בשעה 20:00 ועד יום א׳ 12.4 בשעה 8:00, יופסקו שירותי התחבורה הציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בינלאומיות. טיסות נוסעים בינלאומיות יוכלו לפעול רק באישור מראש של שרי התחבורה והפנים. תותר הפעלה של שירותי הסעה ייעודיים לעובדים בהתאם להנחיות, וכן של מוניות על פי ההנחיות ולצורך חיוני בלבד.

6.     ילדים להורים גרושים במשמרות משותפת- ניתן יהיה להסיע ילדים בין הורים הגרים בבתים שונים.

7.     חובת חבישת מסיכה- לפי צו בריאות העם- תחול החל מיום ראשון ה- 12.4 בשעה 7:00 .  לא ישהה אדם במקום שאינו מקום מגוריו ללא כיסוי הפה והאף באמצעות מסיכה המיועדת לכך או מסיכה ביתית בהתאם להנחיות משרד הבריאות. יש להסתובב עם מסכה בכל יציאה מהבית .

הוראות חבישת מסיכה לא יחולו על קטין מתחת לגיל 6, אדם שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשה באופן משמעותי בשימוש במסכה, אדם השוהה בכלי רכב, במבנה או בחדר במבנה ללא אדם נוסף.

נסיים בברכת חג שמח לקהילת חצרים וכמו שאומר הפסוק בחג:

וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ".

 

חג שמח !

 

 

 

·       מבט מעודד - יומן הקורונה 7.4.20 – לחץ כאן

 

 

 

·       משלוח מהכלבו בערב חג

>> מחר, יום רביעי, 8.4, ערב החג, לא יהיו משלוחים מהכלבו!
בחמישי, חג – הכלבו סגור.

 

 

חג שמח ורק בריאות J
                   מטה קורונה

חסר רכיב