קיבוץ חצרים
חסר רכיב

עדכון מטה קורונה 25.3.2020

25/03/2020


עדכון מטה קורונה 25.3.2020

 

שלום רב.

מצ"ב נוסח תקנות החירום של המדינה (ההנחיות כלשונן ) וקובץ יישום ההנחיות בחצרים.

אני מודעת לכך שההנחיות הן קשות לעיכול אבל אנחנו לאחר שיחה עם המועצה שאמרו צריכים  לעשות כל מאמץ לא להכניס מי שלא חייבים לקיבוץ.

בשל ניהול לא נכון ואי מילוי הוראות בשומריה, יש שם סגר על כל הישוב ו- 600 איש יושבים בבית. המועצה צריכה לספק שירותים ולהאכיל בע"ח. המצב שם קשה.
אנא קראו היטב את שני הקבצים המצורפים ונהגו בהתאם.

מיכל וינגרט

 

רווחה

כל מי שחש לחץ או חרדה יכול תמיד לפנות לאחד מחברי צוות רווחה האלה:

          עירית ענבר  052-501-3420

          ורד צייגר      052-501-4233

          אמיר ידלין    052-305-5588

          שירלי גילוץ   054-439-1565

מי שמעדיף לפנות לגורם מקצועי מחוץ לחצרים, יכול לפנות לעזרה גם למועצה.

 

בידוד ביתי - חידוד

כל מי שנכנס לבידוד ביתי מתבקש לעדכן בכל מקרה את אדריאנה ואת דליה ידלין.

 

תזכורת מהכלבו

אנא פעלו לפי הנחיות הפעלת הכלבו פורסמו לגבי שעות הגעה לפי שמות משפחה.
לפירוט הנוהל, לחץ כאן.

לרוצים ביצים מומלץ להגיע עם תבנית קרטון של תריסר ביצים.


ענף הבגד 
יהיה פתוח לעובדי חוץ בימים א, ג, ה בשעות 18:00-20:00


מכתב הבהרה ממרקי לוי

הסטה ולא הסתה!

 

אתמול, 24/3, קיימנו ישיבה שלישית השבוע של ההנהלה הפעילה. צפיפות הישיבות, היא תוצאה של צורך להיות שותף לכל הנעשה בקיבוץ ובעיקר ללוות את העבודה החשובה ומסורה של מטה קורונה.

במציאות של שינויים רצופים בקצב מהיר לטווך זמן לא ידוע. חלקם הגדול נובעים מהחלטות הממשלה והנחיות משרד הבריאות, חלקם מאילוצים שלנו. הרגשנו צורך לתת סמכות למטה קורונה בכל הקשור להחלטות הכרחיות ומשנות שגרה. על כך הוחלט גם בהנהלת הקיבוץ ב- 12/3 ופורסם בפרוטוקול ההנהלה.

בוודאי, חלק מההחלטות, בהיותן משנות שגרה, מפריעות ולפעמים גם מעצבנות חברים רבים. אנו מצטערים על כך, אך לוקחים אחריות שזה נחוץ והמציאות מחייבת. בין ההחלטות הקשות היא זו שהביאה אותנו לסגירת חדר האוכל עם כל ההשלכות שבכך. אנו גם מנסים לעשות זאת, בדרך הטובה, נכונה ושלא תפגע בחברים, עד כמה שניתן.

ראינו שסגירת פעילויות שהן בסיס חיינו השיתופיים עם מרכיב משמותי של צריכה שיתופית, חדר האוכל למשל, מעמיסה על החבר הוצאות כספיות מעבר למה שהתקציב האישי אמור לכסות. בנוסף, אין לאיש מושג על טווך הזמן שמצב ההסגר, בו אנו נתונים, יימשך, לכן הצורך בהתארגנות תואמת מציאות.

מכאן ההחלטה שלנו, כולל ההנהלה הכלכלית, ליזום מהלך של הסטת תקציבי מזון לתקציב האישי. די מהר, נשמעו טענות שהדביקו לנו "כוונה לממש בדלת האחורית,, מהלך של הפרטה!

שוב אנו עדים לתופעת התיוג לא לעניין וחבל על כך.

בהמשך, אני מביא ציטוט מסיכום ישבת ההנהלה הפעילה מ- 24/3, שמבהיר את הנושא:

 

מימוש הסטת תקציבי מזון לתקציב אישי. הנושא כעת מטופל ע"י שגיא ולילך קולומבוס, מתוך מגמה לגבש נוסחה שתקל על החברים לאור מציאות של סגירת חדר האוכל. חשוב לציין שסגירת חדר האוכל יוצר צרכים לחברים בתחום המזון ובמקביל, אמור לחסוך בעלויות הכנה, הגשה, אנרגיה, שאלה מהווים אחוז חשוב מעלויות המזון.

בתקציב האישי של החברים, מרכיב המזון לא כלול, כי הוא כולו שייך לתקציב ענף המזון.

אנו נבדוק על סמך נתונים שנבדקים כעת ע"י הגורמים הרלוונטיים, המשמעות הכספית של המצב החדש ונבחן תוספת תקציב לחברים, מתוך כוונה שלא ייפגעו כלכלית, עקב המצב שנוצר.

 

לצערנו היו כמה אמירות ש"מכניסים מרכיבי הפרטה בחיינו הקיבוציים, שלא אושרו במוסד רלוונטי". חברים, אין כוונה כזו, יש מציאות חדשה, מרכיבים בפועל של חיינו השותפים נאלצים להפסיק את פעילותם, אי אפשר לא להתייחס למצב החדש והשפעתו על תקציב המשפחה. זה מקור המהלך שאנו מנסים לקדם.

לסיכום סעיף זה, באמת ובתמים, התכוונו להסטה ולא להסתה!

 

מרקי.

 

 

 

 

יחד נשמור על ההנחיות ויחד ננצח את הקורונה

צח"י- מטה קורונה

חסר רכיב