קיבוץ חצרים
חסר רכיב

מילה אישית לידידי ב"הגיל השלישי", או בשמנו המעודכן "קבוצת סיכון"

25/03/2020

מילה אישית לידידי ב"הגיל השלישי", או בשמנו המעודכן "קבוצת סיכון"

טייסים אינם אמיצים יותר מאף אחד. מאידך, הם נדרשים, מפעם לפעם, לצאת למשימות שיש סיכון שאחד מכל רבעיה "לא ישוב בשלום לבסיסו". לשם כך, אחד הכלים שמלמדים בחיל האויר, הינו "סיכון מחושב". אל תהיה אמיץ-טיפש. בעת סיכון, תהיה מחושב וחכם.

 

גילוי נאות בימים האחרונים הייתי אמיץ טיפש. אמש תפסתי עצמי ואני משתף אותכם בהחלטתי האישית להיות מחושב.

 

ובמה מדובר. כל המחקרים אומרים לנו "אתם בני ה 60-65 ומעלה אתם בעלי הסיכון הגבוה ביותר להיפגע". לא קצת יותר סיכון, אלא קפיצה אדירה באחוזי הסיכון. ובמקביל, העובדות מראות כי "הזדמנויות" של קירבה מתוכננת ולא מתוכננת, של אנשים, היא "ההזדמנות" להקפיץ את הסיכון. ותכל'ס , סקר שפורסם מראה כי בדרוג השני, של אזור סיכון הידבקות, מופיע (שלא בהפתעה) הסופר, המרכול. ובלשוננו הכל-בו.

 

סוף סוף אני מגיע לעיקר. בימים האחרונים יצאתי לכל בו לרכישת מצרכים. חשוב לאמר כי צח"י והצוות עושים הרבה להגברת ההגנה האישית, אבל מסקנתי הפשוטה. עשיתי טעות בעצם הגעתי למתחם המסוכן. כנראה מתוך אי נעימות אישית (בושה?) לא נעניתי להצעה הנכונה של צח"י (ובני משפחתי) לבצע הזמנה ולקבל משלוח.

 

משרד הבריאות והממשלה שוקלים כבר כמה ימים להכניס לסגר ביטחון את הגיל השלישי, וזאת מתוך דאגה לנו. מה שהמדינה מהססת מלבצע, הקבוץ יכול להחליט, מתוך אהבה ודאגה למבוגרים ולחסוך את הדילמה. 
אבל, משנפל, לי אישית, האסימון , אינני מתכוון להגיע לכל בו בשבועיים הקרובים ומציע לכם לשקול ולחשב, האם הסיכון כדאי. אני בטוח כי צח"י יבצע ביעילות, מהירות ובטיחות את שירות המשלוחים.

 

כעת לא צריך לעשות את המינימום הדרוש, אלא את המכסימום האפשרי.

 

יוסי לביא

חסר רכיב