קיבוץ חצרים
חסר רכיב

עדכון מטה קורונה 23.3.2020

23/03/2020


עדכון מטה קורונה 23.3.2020

משתתפים: עידו ר, אריאנה,שי ש, טלי ק, חגי פ, מיכל ו, אדריאנה,לילך ק, דרור, עודד פ. עירית, ואדים, הגר ב, דבי ש

 

נושאים

החלטות

חילופי תפקידים- מיכל ראשת צחי, עידו סגן, דליה - אחראית מבודדים

נמסר עדכון למטה.
המטה יפגש מידי יום מרחוק בתוכנת
zoom  בשעה 10.

עדכונים אפידימיולוגיים ,רשימת מבודדים, כמות, צפי לסיום

דוח מבודדים מעודכן יומית ומועבר למועצה.
נכון ל- 22.3 יש 66 מבודדים 5 יוצאים מבידוד מחר

דיווח  התנהלות בכולבו וחלוקת מזון חם

סה"כ התנהל טוב. היה לחץ בשעה של המבוגרים והיום הרחבנו לשעתיים את זמן המבוגרים והיה יותר טוב.  הקופות מוגנו , העובדות קיבלו מסכות, נערכה שיחת סיכום  אתמול והצוות יותר רגוע. חלוקת מזון חם- היה מצוין יעיל ומהיר. הועברה הנחיה לכל הזכאים למנות המובשלות להיות בבית בין 11-12 על מנת לקבל את המנות.
לא חסר כ"א.

דיווח רווחה

אמיר ידלין הצטרף לסייע ומשמש רפרנט בממשק בין רווחה למש"א. תודה לאמיר. יש עדיין 3 משפחות שצריכות סיוע והנושא בטיפול.
יבוצע סבב חוזר לוודא עם המבוגרים אם הם זקוקים לאוכל מבושל או מסתדרים לבד.

דיווח מש"א

נמסר דיווח על מספר השכירים שיצאו לחל"ת לסוגיו השונים ומספר עובדי החוץ שבחל"ת לסוגיו השונים . 75 שכירים ממשיכים להגיע ומוגדרים כחיוניים. בקשות לסיוע יש להפנות לרווחה לעירית או אמיר ולא למש"א. יש היענות יפה של חברים בבית לפניות לעזרה והתנדבות. היום תבוצע חלוקת מסכה לכל עובד.

חיטוי

חיטוי- הועברו הנחיות לחיטוי מקום העבודה והדירה של החולה המאומת.
לגבי הכולבו- אין כרגע צורך. אם יהיה נפעל לפי הנחיות המועצה.

פיצול צוותים במטבח ובכולבו למניעת השבתה כוללת של הצוות במקרה של איש צוות חולה

יטופל ע"י לילך וחגי

עבודה בקלטה

אושר לקלטה לחזור לעבוד ולייצר מזון לכולבו. למוצרי קלטה יש ביקוש רב. העבודה היא רק תחת הנחיות שמירת המרחק וההגיינה ולא יותר מ- 2 אנשים בעבודה.

עבודת מרפאה

טלי מסרה דיווח על פגישה אתמול עם המרפאה, ו.בריאות, רווחה ודליה. חודדו נהלי הכניסה לבידוד בהיבטים הרפואיים, יצאה הודעה לציבור שאין להגיע למרפאה ללא תאום ואישור טלפוני.  מראש. צוות המרפאה נשאר עם 2 אחיות בלבד. מקווים לשיתוף פעולה של הציבור על מנת שנוכל לשמור על האחיות ועל תפקוד מיטבי של המרפאה. תרופות כרוניות - יש היערכות לחלוקת והפצת  התרופות הכרוניות עד לאחר הפסח. 

עבודת צוותי סיעוד וניקיון

צוות המטפלות הסיעודי מבחוץ צומצם למינימום. תודה לצביקה ב. שיסיע אותם כדי לא להשתמש בתחב"צ ומוניות. מנקות- מאיה מ. עושה מיפוי צרכים וינתן סיוע רק במקרים מיוחדים. גם כאן הכוונה לצמצם את הגעתן למינימום ההכרחי.

הכנת 2-3 חדרי בידודי

הוכנו לשעת חירום עתידית 3 חדרי בידוד בנעורים במקרה שיהיה חולה מאומת שלא יוכל להשאר בביתו ו/או במצב שמישהו מבני הבית צריך בידוד הגנתי. אישור לשימוש בחדר כזה רק באישור דליה ידלין.

הערכות לליל הסדר

ארנון קולומבוס לקח על עצמו להיות הפרויקטור שיבנה את כל ההערכות החדשה לחגוג את ליל הסדר בבתים. תודה לארנון שגם הכין את חדרי הבידוד.

סיירת משמעת אזרחית

ואדים יציג עד מחר תוכנית להקמת סיירת אזרחית שתסתובב ברחבי הקיבוץ פעם בשעה , תפזר התקהלויות , תפנה אנשים מחוץ לישוב שאינם מורשים להיות בקיבוץ ותבצע הרתעה מפני גנבים ושאר מריעין בישין.

חינוך- מוגנות ברשת, הסתובבות והתקבצות בני נוער

דבי מסרה שצוותי החינוך ממשיכים בקשר עם הילדים לפעילות מרחוק. יש לעודד ולהרחיב פעילות זו . יש לבצע חשיבה יצרתית מחוץ לקופסה על בני הנוער שהסגר בבית יותר קשה אצלם ליישום. ההורים צריכים להיות מעורבים ולהסביר לנערים שהתקהלות במקומות מפגש אסורה ומסכנת את בני הבית. כמו כן ההורים נקראים לגלות יותר אחריות ומעורבות בפעילות הוירטואלית ולהגן על הילדים מפני פגיעות ברשת.

תרבות ברשת חוסן חברתי

התקיים מפגש ראשון של צוות מורל וסוכם על חלוקת שי לחברים ולשכירים . דבי תהיה מתואמת עם לילך ק, לילך י. נערך דיון רחב על החוסר בתקשורת חברתית וסוכם שדבי יחד עם צוות כאן הפקות יביאו תוכנית להפקת תוכניות פנימיות (בתנאים הקיימים) , תוך שיתוף מרבי של הציבור. בין לבין ישודרו תכנים רלבנטים לתקופה ותוכניות נוספות. יש להכנס להפעלת הערוץ הזה במהירות האפשרית להגברת החוסן הקהילתי.

מידע לציבור

שיטת ההפעלה הקיימת אינה מתאימה למצב של מגיפה וסגר. צוות שיכלול את שי, קובי ב.א, עידו ר, לילך ק ועודד פ. יגבש עד מחר הצעה לשינוי תהליכי העברת המידע לציבור ויציגו למטה.

עדכון תיק הערכות לסגר שהוכן ע"י המועצה- היערכות לפערים מול תיק המועצה: השלמת כתיבת תקנים ושיבוץ מראש של אנשים, עזרי שת"פ

נמסר דיווח מישיבת המועצה בנושא .

 

קישור להנחיות והמלצות באתר משרד הבריאות:
https://govextra.gov.il/ministry-of-health/corona/corona-virus/

 

 

הרבה בריאות J

מטה קורונה

חסר רכיב