שער

 

 

אז מה היה לנו בחג הסוכות

 

בערב החג הראשון פתחנו ביריד אמנים משלנו מפנים ומחוץ בבונבוניירה, היה מהנה לראות את מגוון  היצירות ולשמוע הסברים על תהליכי העבודה של האומנים השונים. 

תודות מגיעות לולריה יריחימוביץ, נאוה פרנס ונטע הניק על עזרתן הרבה לקראת ובערב זה.

תודות כמובן גם לאמנים שהשתתפו בערב.

 

ביום חמישי התקיימה באולם המופעים חזרה גנראלית של ההצגה - "גן עדן חדש" בשלוש שפות ,ההצגה התמקדה בקשיים העוברים על הנוער בגיל ההתבגרות, היה מעניין.

 

 

 

ביום שבת התקיים "שוק מציאות" בחדר האוכל ביוזמתו הברוכה של ארז בר מאיר, היה נחמד לראות אנשים מקימים את דוכניהם הססגוניים ואת אלו שבאו לראות,לקנות וסתם ליהנות.

 

ביום ראשון נהנו ילדים והורים מתיאטרון בובות מקסים ומרהיב ביופיו על הסיפור "ארץ יצורי הפרא" בזכותם של ולריה יריחימוביץ, שרה כהן ואמנון רטר ומיצירת מפלצות מגבס  בעקבות ההצגה עם נעמי סיויק.

 

 

ביום שני נסעו חברים וילדים להפנינג שארגנה בני שמעון.

 

ביום שלישי נטפים קיימה הפנינג "יום הילד" לכבוד סוף הקיץ. נהננו ממתנפחים רבים, כיבוד כיד המלך וארוחה טעימה שקומפלקס המזון ארגן. האווירה היתה נעימה מאוד והיה מאוד שמח.

 

בערב החג השני ,נהננו מהופעת הפנטומימה "קול הגוף" של-  דני ארגון. האולם היה מלא מפה לפה. דני הפעיל בחן רב ילדים ומבוגרים. 

 

למחרת סגרנו את עונת הרחצה כנהוג בחצרים ב"תחרות השוקולד" המסורתית שהפעילה חברת הנעורים.

 

ביום שישי חגגנו את חג המשק ה-64 בבונבוניירה במשחק "שניצל בורשט" -שאלות מהעבר וההווה של חצרים.

הייתה אווירה נעימה ושיתוף הפעולה הוביל לתוצאות טובות.

 

 

תודות מגיעות:

לחגית כהן, רוג'י ואודי.ק. שהיו צוות לעניין!!

לגד פקציארז על ההנחייה הזורמת.

לעמרי קרן,גדי מליק ,אסף אתר ורות קרן על העזרה באיסוץ החומר.

למירי סוקולסקי שהצטרפה לשופטים, ולנועה ונדב פלס "נערי הגלגל".

ליאן הטבח שלנו תודה על שטרודלים תוצרת בית טעימים.

לזהבה על לוח מודעות מזמֵן כל כך לכבוד חג הקיבוץ.

 

בהזדמנות זו רצינו להודות לכל תורני קפה הקיץ שהקימו, הגישו ופירקו .

 

לחיי ההמשך

 התרבותניקיות 

 

 

 

 

צילומים מחג סוכות: רינה בן סימון

 

צילמים מחג הקיבוץ: תמרה מוטל, ווידאו

 

                                                                                                                               שולחן השופטים

 

 

 

על מכון ניקוי הגרעינים – חוחובה ישראל

 

לאחר שנים רבות  של הפסקה, התחדשה בחצרים פעולת ניקוי הגרעינים של החוחובה. הפעם עם ציוד משוכלל, שאמור לתת לנו רמת ניקיון גבוהה של הגרעינים וגם הספק מאוד גבוה. מכון הניקוי מהווה חלק אינטגראלי ממכון ייצור השמן.

הרעיון עלה לפני כשלוש שנים ביוזמתו של  רונן רוטשילד וסוף סוף השנה הצלחנו לממש אותו. התהליך כולו, מבחירת הציוד, תכנון הסככה ועד הקמתו, התארך יתר על המידה ולכן גם השנה לא הצלחנו להגיע לאפשרות של ניקוי הגרעינים באופן עצמי, מתחילת עונת האסיף.

אמנם התחלנו את העבודה הרציפה במכון הניקוי, ואולם במקביל אנחנו גם מוציאים עבודה לקבלן חיצוני.

המלאכה עדיין איננה מושלמת כי יש לבצע הרבה התאמות. סגירת הקירות של הסככה והקמת קיר בטון מסביב עדיין לפנינו, אבל ההפעלה השוטפת לא תעוכב בשל כך.

את חגיגות הפתיחה נעשה לכשתושלם המלאכה, ובינתיים אנחנו רוצים להודות לכל אלה שתרמו וביצעו ותמכו בהקמת המיזם:

לעופר זילברברג ולעודד וינקלר - שהיו שותפים לתכנון המתחם, לבחירת הציוד, לליווי ולהקמה, כאשר ניכר שהפרויקט היווה אתגר אישי שלהם, לצוות הבניין - על המאמצים בקבלת רישיונות והוצאה לפועל של בניית המתחם, לעודד כהן - על ההקפדה בדרישותיו בתחום החשמל ועל עזרתו ללא תנאי כאשר נדרש, לג'ונס ויצקין ולואדים קוזלוב ולכל צוות מחסני "נטפים" על הנכונות לעזור בכול רגע נתון וכן לשלמה ישראל המתרגם האולטימטיבי.

נודה גם לפרטיין קאיה ולהקאן בולט, שני הטכנאים שהגיעו מתורכיה להתקין ולהפעיל את המכון. הם ודאי עברו חוויה מיוחדת בחגי תשרי בקהילה קיבוצית בישראל.

ולסיום - תודה מיוחדת וברכות הצלחה באתגר לצוות המכון, ארז קלינהאוז, בן אדלשטיין ואמציה לואנץ ,שבלעדיהם הפרויקט לא היה יוצא לפועל.

בברכה

 

וולטר ויצמן וג'ימי רייזר

 

 

 

 

 

לדובי ברגשטיין ולילדים: אופק, ניתאי, שחר ויובל

אתכם באבל במות האם/הרעיה

 

שולה ברגשטיין ז"ל

שהלכה לעולמה בדמי ימיה

 

לנתן, צביקה, גילי אורלי והמשפחה

 

אתכם, בית חצרים

 

 

 

מרים אסטריק

 

סבא ברוך יצא בשנת 1914 להשתתף במלחמת העולם הראשונה שאותה שרד לאחר שנפל בשבי הרוסי.    בבית חיכו לו אישה וארבע בנות קטנות.

לאחר שובו נולדה למשפחה עוד בת אחת וסוף סוף בן זקונים.

ב- 1924- ביקר סבא בארץ לרגל אסון בו  נהרג אח של סבתא בתאונת עבודה.

בביקורו הוא בחן את האפשרות לעליית המשפחה ארצה.

חודשיים לאחר מכן עלתה משפחת אהרון בהרכב הבא:  זוג הורים, חמש בנות, תינוק, שני סבים וסבתא בכסא גלגלים - סה"כ 11 נפשות.

 

המשפחה הגיעה לאדמה שוממה ללא צריף, בית, חשמל, או מים בכפר גדעון שבעמק יזרעאל.  סבא, מסתבר, לא היה חקלאי מעולה ואמא מרים נשלחה לעיר הגדולה לעזור בפרנסת המשפחה כחדרנית בבית מלון וכסייעת רופא שיניים. לאחר "ההצלחה" החקלאית בכפר גדעון עברה המשפחה לפתח תקווה שם הקים סבא רפת, והיה שותף במפעל לגריסת חצץ.  בפתח תקווה נפטרה אמא של מרים בגיל 52.

במלחמת השחרור נהרג מתתיהו האח הצעיר בקרב לטרון וארבע שנים אחר כך נפטרה אחת האחיות.

 

ב-1935 נישאה מרים למדריך שלה בסקציה הימית של הפועל משה.  ביחד הקימו משפחה, גידלו שני ילדים ושילבו את חייהם הפרטיים בפעילות ציבורית בהגנה, ב"פועל" ובהתנדבות. 

 

במשפחה אמנם אבא נתן את הטון אבל אמא מרים הייתה המנגינה.    בשקט שלה בסובלנות, בצניעות, באהבת האדם, ובהשלמה עם מציאות החיים היא תפסה את מקומה כציר המרכזי של המשפחה המצומצמת והרחבה.

אבא היה  מבוגר מאמא בשש שנים אבל במותם רק בשנה.  אבא נפטר בגיל 101 ואמא  הגיעה לקו הסיום של המאה ו...עוד שבוע ליתר בטחון.

100 שנים זה הרבה יותר משנות דור.  ניתן רק לשער מה קרה והשתנה לנגד עיניה משנת 1910 ועד היום.  אפשר לומר שתשעים ושמונה אחוז מימי חייה הארוכים חיה אמא חיים מלאים ובריאים.  אולי היה ניתן לוותר על התקופה האחרונה אבל זה לא היה בידנו.

 

אבא ואמא  הגיעו לקיבוץ בגיל מבוגר, לפני כשבע עשרה שנים. מיד  חוו הרגשת בית. לאמא תמיד היה חשוב להגיע לעבודה בחדר האוכל ואחר כך במחסן הבגדים כדי לתרום את חלקה.  היא נהנתה מצחוק הילדים במדרכות ומהקשר הלבבי שהיה לה עם חברי הקיבוץ.  כאן המקום להודות לקיבוץ חצרים על הבית החם שהעניק לה בשנים האחרונות.

דן אסטריק (אחיה של בתיה דרורי)

 

לבתיה דרורי ומשפחתה

אתכם באבל במות האם/הסבתא

 

מרים אסטריק ז"ל

 

בית חצרים

 

 

 

 

 

דיון...דיון...

 

הגיגים אחרי החגים / דליה צימרמן

 

באה מנוחה ליגע ומרגוע לעמל. חודש קשה עבר על חסידי השטייטל – שרו, רקדו, אכלו, שתו, זרקו, וחוזר חלילה – זרקו, שתו, אכלו רקדו, שרו, כך ימים ולילות.

 

וכעת – רגיעה ושקט נפלו על השטייטל. כל פינה במקום מרוחה בדבש, ויש להיזהר  מסכנת החלקה. חיוך חולמני נסוך על פני החסידים והחסידות, זמזום מזמורים ושירי חסידות נשמע בין העצים, ואפילו בנרות לא תמצא חסיד עצבני או חסידה נרגנת.

 

אבל בשקט ובאין רואה, אד שחור קטן מתקדם לאטו (ואולי לא כל כך לאטו) לכוון שטייטלנו. מטייל הוא כבר בדרך הפסלים, ומחפש  את הפשפש להיכנס בו, ובינתיים החסידים והחסידות טרוטי העיניים  (מלשיר, לרקוד, לאכול...) לא רואים דבר.

 

ובשקט בשקט יוצאים פמפלטים שגם אם אסורים הם בקריאה במקומותינו,  קצת מעיקים הם. בכתבה שפרסם המכון לחקר הקיבוץ (שלמה גץ, ינואר 2010) נאמר שבמשך 15 שנה, עד סוף 2009, מ 100% קיבוצים שיתופיים  נותרו 25%, (שחלקם שיתופיים לייט פלוס...).

 

מ - 1.1.10 שני קיבוצים שיתופיים הפכו למתחדשים, וב- 12(!),נוספים מתנהלים דיונים על שינוי השיטה. בחלק מהשיתופיים שנותרו מתקיים שיוך בתים או שיוך נכסים יצרניים ובחלק נוסף מתקיימים  דיונים בנושא.

 

ונתון מה זה מעצבן:  בכמחצית מהשיתופיים משלמים עבור ארוחות, והכי גרוע בשליש  מהשיתופיים נהנים החברים מתגמול כספי עבור תורנויות (נו, מה תגידו??).

 

ואם כבר זחל לו האד השחור דרך הפשפש, שבה ועולה לה שאלת השאלות: מה עושים?

 

יחד עם התפילות והמזמורים, עם השטריימל והציציות, ירים כל חסיד ותרים כל חסידה את יד ימינה אל על, ובאגודליהם יעצרו את השיטפון שבסכר, ובא לציון גואל!!

 

 

 

תערוכה במועדון

 

המועדון שלנו, לשמחתנו, ובעזרתן של מרגה וחוי, הפך למועדון וגלריה.

נעים לראות את המועדון משנה את פניו בעבודות אמנות מגוונות.

פירסום הפיסקה בעלון על התשלום היתה – ט ע ו ת !!

מכיוון שהובלת התערוכה מהצפון היתה יקרה הפניה היא רק למי שמעוניין לתרום כדי שנוכל להמשיך ולהביא עוד ועוד תערוכות.

כ ו ל ם  מוזמנים לעלות למועדון לראות ולהתרשם והמעוניינים לתרום יכולים להירשם במקום המתאים לכך.

התערוכה פתוחה בימי שישי בצהרים בשעות 12.00 - 14.00

בערב בשעות 20.00 - 21.00

בשבת בצהרים בשעות 12.00- 14.00

תרבות חצרים

 

 

 

 

פסטיבל קולנוע "עין יהודית"

השנה הפסטיבל מתייחס באירוע מיוחד גם ל100 שנות קיבוץ (ביום חמישי ה-14.10 ב 20:00 ) ובהקרנה של כמה סרטים מקיבוצים שונים: ב14.9 מהשעה 16:00 :" יד חנה", "להיות או לחדול" (חצרים), "הזורע"," עוגן בקרקע", "יום בדגניה" ו"פרלמנט ארוחת הבוקר". חלקם סרטים ישנים וחלק סרטים חדשים.

כמובן שיש בפסטיבל אוסף נהדר של סרטים העוסקים ברוח היהודית.

לפרטים אפשר להיכנס לאתר של הפסטיבל:  www.jewisheye.org.il

 

דברים שאמר גדי קסטל , המנהל האמנותי של פסטיבל "עין יהודית", בסיום הפסטיבל בשנה שעברה:

מסתיים היום פסטיבל "עין יהודית", ותרשו לי בתור המנהל האומנותי לא לעסוק במספרים אלא בתכנים, על כך הופקדתי ובכך עסקתי.

סרטי הפסטיבל מנסים לכסות את מירב הנושאים הנכללים תחת הכותרת "סרט יהודי". אם זמרות מצליחות בשנות השלושים נעצרות כי אחת מהן יהודיה, זה בעיניי סרט יהודי כפי שראינו בסרט הבלגי "זמן הצבעוני".

אם גנב יהודי הומוסקסואל קשיש משטה ביהודים היושבים שבעה ומכייס אותם, גם אז זה סרט יהודי, כמו בסרט המקסים "סידני טרטלבאום".

ואם ישנם צופים שטוענים שהסרט גובל באנטישמיות או אז זה ממש "סרט יהודי".

אם יהודים ממזרח אירופה התיישבו בשכונת עוני בברזיל, וכשהשתפר מצבם הכלכלי עזבו אותה ובית הכנסת הפך למחסן חומרי בניין – כמו בסרט "בתים חדשים" – זהו ללא ספק סרט יהודי (וראש העיר שצפה בסרט התחייב לתרום לחידושו ושימורו של אותו בית כנסת). כך גם יומנו של יהודי שניצל מאושוויץ, שם שירת בזונדרקומנדו, הוא סרט יהודי. וסיפורו של קרקס בן 150 שנה של משפחת כהן זהו סרט יהודי, וכומר יפני המקדיש את חייו לסיפור השואה ודמותה של אנה פרנק לתלמידיו היפנים כמו בסרט "אנה והכומר", מה זה? נכון זהו סרט יהודי, כך גם סרט של בימאי מוסלמי המגנה את אובדן יהדות מרוקו לארצו עם העלייה אל שנות החמישים ב"שלום אמהות". אתם יכולים להצטרף – זהו "סרט יהודי".

וסרט על דמות נפלאה כמו "אלברט איינשטיין" תעזרו לי – זהו סרט יהודי. ושיריו הנפלאים של המלחין הורשאי הנריך וארש בסרט על חייו – נכון... זהו סרט יהודי.

והרשימה נמשכת והנושאים משתנים, והתמונות רצות, והשפות משתנות, פולנית, אמהרית, צרפתית, איטלקית, גרמנית – ועל כולם נוכל לומר (כולם) זהו סרט יהודי.

 

לקחתי כמה מכותרות הסרטים והרכבתי מהם פואמה קצרה שנקרא לה:

זהו סרט יהודי

יהודים מאושרים מחפשים את שווארץ

אלה היהודים האחרונים של לוב

אומרים שלום אמהות – ומחפשים אחר הסוד היהודי

בעיניים פקוחות – הם מודים – אנו חבים לו את חיינו

וצל השבת מביא אור למגדל האפור

ובפינת דלאנסי, שם ליד ארץ הצעצועים

איינשטיין האופטימיסט ברגעים של חסד

ובלב מתנפח, בחופשה בתל אביב

מודיע שהפסטיבל "עין יהודית" הוא

יהודי בהחלט ויהיה בסדר.

 

וכך באמת אני מקווה שיהיה בסדר, ואני באמת חייב ל"בסדר" הזה את תודתי מקרב לב לצוות שהעביר את ימי הפסטיבל בנאמנות ושקדנות ללא גבול.

 

עודד המנהל, סמדר המפיקה, שרית המתאמת אשפית המחשב, שלומי – הנכון תמיד וכל רגע לפעולה, דוד – הטכנאי שאף פעם לא צריך לחפש אותו – הוא תמיד שם (ותנסו להזמין טכנאי הביתה פעם ותראו שזה בכלל לא פשוט!), לסופי – שבלי הסדר שהכניסה בדברים לא היינו מגיעים, להילה השבירה לכאורה אבל באמת רק לכאורה, לשחר ארוך השיער שהשקט שלו רק מטעה – הוא כל הזמן בפסטיבל, ואחרונה / ראשונה לכולם מנהלת מרכז הכנסים – סיגלית, החייכנית, מנהלת בשמחת עשייה ובעין פקוחה, אך לעולם אינה מכבידה על ההתנהלות של הדברים. תודה לכולכם מקרב לב, ושאף אחד מכם לא יעלה בדעתו להעדר מהפסטיבל הבא,

רשמו לפניכם    10.10.2010

תמרה מוטל

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מעגל הגיר הקווקזי/ הקאמרי

 

תיאטרון הקאמרי מעלה את מחזהו הוותיק של ברטולט ברכט "מעגל הגיר הקווקזי". הבימאי, אודי בן משה, נותן להצגה איכויות שלדעת רבים מביאה אותה למוצלחת שבגרסאות שהועלו עד כה בארץ (שבע פעמים עלה המחזה בישראל).

 

המחזה מדבר על סיפור משפט שלמה בתקופה אחרת. לאחר הפיכה מקומית, שבמסגרתה נרצח המושל, בורחת אשתו מן העיר הבוערת ונוטשת את בנה התינוק. גרושה, נערת המטבח, מוצאת את התינוק העזוב, מעמיסה אותו על גבה ויוצאת למסע מפרך ומלא סכנות כדי למצוא לו מזון ומסתור. כעבור שנים אחדות, כשהארץ שוקטת, היא נקראת לעיר הבירה לעמוד למשפט מול אימו הביולוגית של הילד. השופט היושב בדין הוא אצדק - דמות ליצנית וחובב אלכוהול, שגם מקבל שוחד. אצדק עורך לאימהות מעין משפט שלמה.

 

המחזה מטפל בעניינים המעסיקים את החברה מאז ומעולם. עשירים ועניים, צדק ועוולה, מלחמה ושלום.

 

ההצגה היא בעצם הצגה מוסיקלית, קצבית ודינמית. את המוזיקה כתבה קרן פלס. על הבמה תזמורת בניצוחו של טל בלכרוביץ. השחקנים, גם כשאינם על הבמה, יושבים סביבה לעיני הקהל ומולו גם מחליפים ביגוד.

 

בתפקיד השופט אצדק - שלמה בראבא, המוסיף לטכסט מימד עכשווי והומור המאפיינים אותו. בתפקיד גרושה - נטע גרטי, שמשחקת בכנות וכובשת את הקהל. השניים מובילים במשך למעלה משעתיים את ההצגה, מלווים בחבורה צעירה של שחקנים מוכשרים.

 

ההצגה קולחת ומרתקת.ההתרחשויות על הבמה מהירות. ההצגה נעה בין צחוק לבכי .שלמה בראבא - במיטבו.

 

אהבתי מאד. לכו לראות...                                                                                    איציק ארז

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

         

טיפול בשעונים

הטיפול בשעונים עבר לאחריותו של אריאל פלדמן

שעות הקבלה בימי שלישי בין השעות 19.30 – 20.30

במחסן הבגדים.

תודה לאריאל על הנכונות לקבל על עצמו תפקיד זה

ובהצלחה!

 

                                    חוה הייט - מנהלת א. הקהילה

 

לידיעת החברים

החל מיום 11.10.2010 ועד ל9.11.2010 אשהה בחופשה בחו"ל.

חווה תחליף אותי בעניני הקהילה,

אסטבן בעניני "נטפים".

                                                                     משה פאול

 

 

 

 

בשבוע הקרוב אהיה בחופשה בחו"ל.

את העלון הבא תערוך מיכל וינגרט. חומר לעלון יש להעביר

לכתובת "בבית": babait@hatzerim.org.il

                                                                     חוי פינגולד

 

                                                                                      

אפרת ונועה גרי עזבו את חצרים.

מאחלים לכן הרבה אושר בעתיד.

 

 

דליה ואופק ידלין יצאו לשנת חופש.

מקווים שתרחיבו אופקים ותשובו רעננים.

 

 

 

 

 

שובל בר חי (הבת של אורלי בר חי)

תשהה בחצרים במעמד תושבת.

ברוכה הבאה.

 

 

 

 

 

 

מבקשים לקבל מסך מחשב משומש אך תקין.

רונן ולימור שגב

 

                                                                                 

 

 

 

למכירה:

כוננית 'ענתיקה' יפיפיה  עם ויטרינות ודלתות.

כל הקודם זוכה!

לפנות ליעל יזרסקי: 0525013133, 6473133 

 

 

***************************************

 

 

החלטות סיכומים ופרוטוקולים

 

דו"ח הנהלת הקיבוץ מתאריך 26.9.2010

נוכחים: עפר שפרוני, משה פאול, לבנה אשכנזי, עדה קריצ'מן, חוה הייט, נתי ברק,

סמדר ים.

מוזמנים: בתיה דויטש, משה רענן, רינה בן סימון, מרגה פישטיין.

 

1.    ההנהלה אישרה את פרוטוקול מס' 14-2010, 29.8.2010.

2.     אושרה שליחות משפחת סלסו ודני המר לפרו החל מינואר 2011. כל הפרטים יסגרו בין פאול למשפחה.

3.     אושרה עבודה ב"נטפים" ארה"ב לתקופה קצרה של משה רענן שיצא יחד עם חני לתקופה זו. כל ההסדרים נסגרו בין חצרים "נטפים" והמשפחה.

4.     הועלה הצורך להעמקת הטיפול ביציאת חברים לפנסיה על פי החלטת "נטפים" והוטל על מש"א, אשכול הקהילה ויו"ר הנהלת הקבוץ לעסוק יחד עם אחרים בהפיכת הפתרונות התיאורטיים למעשיים. ההנהלה תדון בנושא שוב לאחר שמש"א יכינו את הנושא.

5.     דיון במסמך "חזון הקיבוצים השיתופיים והמטה השיתופי". ההנהלה החליטה להעביר את נושא התייחסות הקבוץ למועצה, לקראת הכנס השנתי של הזרם השיתופי בתנועה.  חשיבות ליבון הנושא כחלק ממעורבותנו בזרם השיתופי,  ומיועדת להנחות את נציגנו ליצג את עמדת הקבוץ ולא עמדה פרטית של נציג כזה או אחר.

6.     דיון בנושא תערוכות, קריטריונים וביטוח. ההנהלה שמעה את רינה ואת מרגה כמי שמקדמות את נושא שילוב הגלריה במועדון העליון, ומצאה לנכון להעלות מספר נושאים עליהם יהיה על הצוות (תרבות ,מרגה ,קהילה) לתת דעתו.

                     א.        הרכב צוות הליווי והאוצרות.

                     ב.         תשלומים של האומנים לשימוש בגלריה – כן או לא.

                     ג.         ביטוח התערוכות.

                     ד.         שילוב אומנים מקומיים מהקבוץ בלוחות הזמנים של התצוגות.

                     ה.        אופי המקום והתאמה למחשבות שהועלו לגבי יעודו קודם לשיפוץ.

                      ו.          שילוב מערכת החינוך בביקור בתערוכות.

                     ז.         הפעלת הפעילות תחת תאגיד היזמויות ולא תחת חצרים אגש"ח

                     ח.        קביעת תקציב שנתי.

 על הצוות להביא תוכנית הפעלה מסודרת עד לסוף שנת 2010 ולקראת 2011

רשם - משה פאול

 

 

 

 

סיכום ישיבת  ועדת אכלוס 26.9.2010

השתתפו: נורית בדש, יונתן רגב, שרון רבינוביץ, סבה שיפריס.

 

דיווח והתחלת דיונים בנושאים הבאים:

1.     דיון בערעור באשכול הקהילה על החלטת ועדת אכלוס בנוגע לבתים של משפחות שטראוס וטוניק חגי ורוני.

2.     בקשת משפחות משכונת אבוקדו אשר גרות בבתים אמצעיים. לאחר קבלת מיפוי הבקשות של מספר משפחות משכונת אבוקדו, הגרות בעיקר בבתים אמצעיים, נערך דיון והצעה לפתרונות שעל הקיבוץ לקחת על עצמו.

     כחלק מדיון זה, הוועדה מעלה את הנושא שיש צורך בהחלטה של הקיבוץ איפה

     או איך להשקיע את הכספים לפיתרון הבקשות השונות הקשורות לאכלוס, כמו גם הצורך  

     בפתרונות דיור למשפחות עם 4 ילדים ו- 3 ילדים, גגות אסבסט וממ"דים.

3.     דיון באופציות של הפיכת בתי מעבר לבתי קבע  בשכונות השונות: נורווגיה לא משופץ, לגו א' וג'בליה, שהקיבוץ הולך לבצע בשנים הבאות.

הוועדה החליטה כי השכונה המתאימה ביותר להתחיל במהלך הזה הינה ג'בליה כיוון שיש בה בתים ריקים ולא צריך להזיז דיירים לביצוע הפרוייקט (יש להתחיל עם בלוק של 6 בתים ולהפוך אותו לבלוק של 3 בתי קבע).

4.     דיון בבקשות דיור של ועדת קליטה לשנת 2011.

5.     דיון על בתי אירוח ובתים לוועדת הורים.

6. דיון בצורך לצרף אנשים נוספים לוועדת אכלוס, בעיקר בגילאי 50+.                                                                                                

רשם: סבה - מרכז ועדת אכלוס

 

 

 

תערוכת בגדים לא מסומנים

 

קומפלקס הבגדים יוצא במבצע חצי שנתי........תערוכת בגדים לא מסומנים....

 

בואו בהמוניכם לזהות חולצות, מכנסיים, סדינים, מגבות, גרביים, תחתונים, כובעים ועוד ועוד.....ששכחתם מקיומם...

 

מחכות לכם בימים הבאים לזיהוי בלבד:

 

רביעי         13/10   שעה   7:00 -  15:00, 17:30 – 19:00

חמישי        14/10   שעה  7:00 -  15:00,  19:00- 20:30

שישי          15/1     שעה  7:00 - 14:00

שבת          16/1     שעה  12:30 - 14:00

 

ניתן יהיה לקנות פריטים שנשארו במחיר 5-10 ₪ לפריט בימים:

ראשון  שעה  7:00 -  15:00 , 17:30 - 19:00

שני     שעה  7:00 -  15:00 , 17:30 - 19:00

שלישי   שעה  7:00 -  15:00,  19:00 - 20:30

 

 

לשירותכם!

הצוות

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                         פעילויות תרבות לתקופה הקרובה

 

7/10 – יום חמישי – חתונה ליואב קושנרוף ונעמי אביהר

  מזל טוב לזוג הצעיר ולהורים.

 

 

14/10 – יום חמישי - בשעה 20:00 באולם המופעים הכרזת גרעין "רימון" (גרעין צבר)

הציבור מוזמן!

 

 

 

16/10 – שבת – בשעה 10:30 ליד  "נטפים" פתיחת  תערוכה

 

"כיבוש הרוח על החומר"

 

                        לכבוד 100 שנה לתנועה הקיבוצית, אוצרת מרגה פישטיין – הציבור מוזמן!

 

22/10 – יום שישי – בשעה 21:30 סרט למבוגרים באולם המופעים.

 

23/10 – שבת     בשעה 10:00 סרט לילדים באולם המופעים   

                                                                    פרטים בהמשך...

 

29-30 – שישבתטיול לכל שבט חצרים.

 

30/10- שבת -  בשעה 10:30 במועדון למעלה סיום חגיגי לתערוכה

בנוכחות האמן – יונתן טל.

 

חוזרים לשגרה....

 

מוזמנים להגיע עם רעיונות לערבי נשים,גברים

וכמובן גם לכולנו יחד!

 

                                                                    

לחיי ההמשך

התרבותניקיות

 

אמא /יוסי בכר

 

אמא, מילה אחת קטנה ובה עולם ומלואו
אמא, עד סוף ימיו ישא אותה אדם בלבבו
והיא עולם ילדות רחוק והיא מבט של רוך וצחוק
והיא שיר ערש מלטף והיא יצור שרק אוהב
מילה קטנה אשר חודרת פנימה, אמא...

בשעת עמל או הרהורים
בשעת דממה ובשירים
בשעת חריש האדמה
בשעת שלום ומלחמה
אתה לוחש מבלי משים
מילה שהיא הרבה מילים

אמא, מילה אחת וסיפורים יש בה אין סוף
אמא, אשר נטעה בי אהבה, והיא לא בת חלוף
והיא החדר החמים והיא פלאי הסיפורים
והיא עולם האגדות והיא שעות מאושרות
מילה קטנה אשר חודרת פנימה.

 

אמא, אישה אחת ומה רבות בה הדמויות
אמא, היא כל אותם הרגשות בין אושר לדמעות
והיא האופק הרחב אשר הזמן בו לא חלף
והיא הווה והיא עבר והיא האושר במחר
מילה קטנה אשר חודרת פנימה, אמא...